Młodzieżowe fakty

Podsumowanie

Zakończyliśmy realizację projektu "Młodzieżowe fakty", w ramach którego 17-sto osobowa grupa uczniów stworzyła 2 egzemplarze własnego magazynu.

W ramach projektu uczniowie zostali do tego zadania/wyzwania przygotowani poprzez uczestnictwo w warsztatach:

1) dziennikarsko-literackich,

Uczniowie spotkali się z panem Danielem Odiją – słupskim pisarzem, publicystą i dziennikarzem. W trakcie zajęć młodzi dziennikarze poznali różne gatunki dziennikarskie, dowiedzieli się, czym różnią się od literatury pięknej i czym tak naprawdę jest dziennikarstwo. Nauczyli się także pozyskiwać ciekawe informacje z bliższego i dalszego świata oraz tworzyć na ich podstawie atrakcyjne teksty. Podczas spotkania z prozaikiem uczniowie z ogromnym zaangażowaniem próbowali swoich sił w tworzeniu różnych form. Wykazali się ogromną kreatywnością, prezentując swoje pomysły do pierwszego numeru gazetki szkolnej. Natomiast prowadzący warsztaty bardzo pozytywnie ocenił pierwsze kroki w dziennikarstwie nastolatków.

2) warsztatach z kompozycji światła i obrazu,

Członkowie koła dziennikarskiego w środę, 8.11.2023r. w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Ustce spotkali się z p. Krzysztofem Tomasikiem, specjalistą ds. edukacji artystycznej, fotoreporterem Głosu Pomorza. Pan Krzysztof wprowadził młodych ludzi w tajniki fotografii. Od strony praktycznej uczniowie zaznajomili się z pracą fotografa i jak zrobić profesjonalne zdjęcie. To wielka zasługa prowadzącego, który pokazywał m.in. jak wykorzystać oświetlenie do wykonywania zdjęć. Tłumaczył również zasady odpowiedniego kadrowania, podejścia do modela oraz prawidłowego ustawienia. Członkowie koła dziennikarskiego dowiedzieli się, co to jest portret, plan amerykański, perspektywa i fotografowanie z lotu ptaka, a także jak wykorzystać walory światła dziennego podczas robienia zdjęć.

3) poprzez udział w systematycznych spotkaniach z nauczycielem j. polskiego oraz z nauczycielem informatyki, którzy na bieżąco wprowadzali uczniów w tajniki pracy dziennikarskiej.

Uczniowie systematycznie brali udział w spotkaniach z nauczycielem j. polskiego, który czuwał na poprawnością językową , ortograficzną, kompozycyjną przygotowywanych przez uczniów tekstów oraz z nauczycielem informatyki, który uczył ich komputerowego opracowywania tekstów oraz przygotowywania gazetki do druku. Ponadto w środę, 22.11.2023r. w Słupskiej Izbie Przemysłowo - Handlowej odbyło się spotkanie grupy dziennikarskiej Młodzieżowe fakty z panem Jakubem Bliskim, General Managerem. Celem spotkania była nauka nagrania podcastu. Młodzież dowiedziała się, że podcast to sposób prezentowania treści w formie audio. Pozwala również dzielić się wiedzą, budować wizerunek eksperta i tworzyć markę osobistą prowadzącego. Grupa była zachwycona spotkaniem, a największą radość sprawiła możliwość siedzenia w prawdziwym studio nagraniowym z mikrofonem w ręce. Okazało się, że nie każdy czuje się na tyle pewny siebie, aby bez tremy mówić do mikrofonu.


Warsztaty dziennikarskie

W środę, 22.11.2023r. w Słupskiej Izbie Przemysłowo - Handlowej odbyło się spotkanie grupy dziennikarskiej Młodzieżowe fakty z panem Jakubem Bliskim, General Managerem. Celem spotkania była nauka nagrania podcastu. Młodzież dowiedziała się, że podcast to sposób prezentowania treści w formie audio. Pozwala również dzielić się wiedzą, budować wizerunek eksperta i tworzyć markę osobistą prowadzącego. Grupa była zachwycona spotkaniem, a największą radość sprawiła możliwość siedzenia w prawdziwym studio nagraniowym z mikrofonem w ręce. Okazało się, że nie każdy czuje się na tyle pewny siebie, aby bez tremy mówić do mikrofonu.

Uczestnikami warsztatów byli młodzi ludzie z naszej szkoły, którzy biorą udział w zajęciach dziennikarskich dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie, które uzyskało dofinansowanie w ramach konkursu grantowego fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY.

Nasi młodzi dziennikarze to: Julia Stenka, Natalia Kieraś, Gosia Ćmiel, Marika Kąkol, Natalia Kojder-Wróblewska, Laura Mikutajcis, Kornelia Spera, Hania Żółć, Nel Zabłocka, Michał Wasielewski, Filip Sznajder, Gabrysia Sikorska, Ala Magryta, Mikołaj Kurdasiński, Stasiu Pauliukievich, Kuba Banach, Szymon Bryzek.


Warsztaty fotograficzne

W ramach projektu Młodzieżowe fakty członkowie koła dziennikarskiego w środę, 8.11.2023r. w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Ustce spotkali się z p. Krzysztofem Tomasikiem, specjalistą ds. edukacji artystycznej, fotoreporterem Głosu Pomorza. Pan Krzysztof wprowadził młodych ludzi w tajniki fotografii. Od strony praktycznej uczniowie zaznajomili się z pracą fotografa i jak zrobić profesjonalne zdjęcie. To wielka zasługa prowadzącego, który pokazywał m.in. jak wykorzystać oświetlenie do wykonywania zdjęć. Tłumaczył również zasady odpowiedniego kadrowania, podejścia do modela oraz prawidłowego ustawienia. Członkowie koła dziennikarskiego dowiedzieli się, co to jest portret, plan amerykański, perspektywa i fotografowanie z lotu ptaka, a także jak wykorzystać walory światła dziennego podczas robienia zdjęć.

Fantastyczne warsztaty były możliwe dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie, które uzyskało dofinansowanie w ramach konkursu grantowego fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY.


Spotkanie z dziennikarzem

Członkowie grupy dziennikarskiej z naszej szkoły, w ramach grantu Młodzieżowe fakty, spotkali się z panem Danielem Odiją – słupskim pisarzem, publicystą i dziennikarzem. Fantastyczne warsztaty były możliwe dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej w Głobinie, które uzyskało dofinansowanie w ramach konkursu grantowego fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY. W ramach projektu szesnastoosobowa grupa uczniów z klas IV – VII stworzy własną gazetkę pt. Młodzieżowe fakty.

W trakcie zajęć młodzi dziennikarze poznają różne gatunki dziennikarskie, dowiedzą się, czym różnią się od literatury pięknej i czym tak naprawdę jest dziennikarstwo. Nauczą się także pozyskiwać ciekawe informacje z bliższego i dalszego świata oraz tworzyć na ich podstawie atrakcyjne teksty.

Podczas dzisiejszego spotkania z prozaikiem uczniowie z ogromnym zaangażowaniem próbowali swoich sił w tworzeniu różnych form. Wykazali się ogromną kreatywnością, prezentując swoje pomysły do pierwszego numeru gazetki szkolnej. Natomiast nasz gość bardzo pozytywnie ocenił pierwsze kroki w dziennikarstwie nastolatków.

Z pewnością był to inspirujący, wartościowy i twórczo spędzony czas.



Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej